İade Süreci Ceyma ve Değişim

İade ve Değişim

Değerli Müşterimiz,

Aşağıdaki bilgiler https://www.gelinaksesuarlari.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. İade ve değişimlerde kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır. Gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ürünlerde ve kişiye özel ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. https://www.gelinaksesuarlari.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

İade Koşulları

İade işlemleri “Mesafeli satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 13 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 4’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için https://www.gelinaksesuarlari.com  – Mesafeli satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

İade Prosedürü ve Onay süreci

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz https://www.gelinaksesuarlari.com İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre https://www.gelinaksesuarlari.com’nin ürünü teslim alması ile başlar.

 

Alıcılar için İade Süreci ve Cayma Hakkı

Cayma hakkı nedir?

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması gelinaksesuarlari.com’a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurum uygulamalıdır.

Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

gelinaksesuarlari.com, talebinizi aldıktan sonra en geç 14 (on dört) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini size hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

    • Sipariş Üzerine İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler ve bu kategorilerdeki tüm ürünleri kapsar.
    • Kategoriler

    • Duvak Modelleri
    • Gelin Ayakkabısı
    • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Cayma hakkının kullanımıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

 Cayma hakkı kapsamına girmeyen ürünleri iyi bilmelisiniz. Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünleri lütfen inceleyin.

İade kargo ücreti kime aittir?

cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti gelinaksesuarlari.com’a aittir. Ürünlerinizi kişisel sebeplerle iade etseniz dahi, kargo ücreti ödemeden ürünlerinizi iade etme hakkınız vardır.